5pcs FC/APC-FC/UPC Kvinde til Mand Fiber Attenuators Hybrid Fiber Adapter 0-20dB

Ny vare

kr158.02

-2%

kr161.25

På lager

999 Varer

Ønskeliste

Tags: optik med variabel attenuator, apc sc, fiberoptiske netværk switch, koaksial-og rf-skifte, fiberoptiske stik, fiberoptiske otdr, 12 core fiberoptisk kabel, SC UPC, UPC, 50 ohm attenuator.

Produkt Beskrivelse:

CICVCHC fiber optiske dæmperen bruger metal-ion-erbium-doteret dæmpning fiber, almindeligt brug i EDFA, DWDM, OADM, kabel-tv og andre fiber system.

Støtte tilpas: Alle produkt kan være konstrueret og produceret i henhold til, hvad dit behov.

Funktioner:

1. Lav tilbage refleksion og Lave PDL

2. Høj præcision dæmpning værdi

3. Præcision kontrol af dæmpning udvalg

4. Bred dæmpning udvalg

5. Præcision keramikring

6. FC, SC, ST, LC valgfri ...

7. Af plast eller metal boliger materiale

Ansoegningen:

Telecom Access Netværk af Optisk Fiber kabel-tv-stikket på Enheder og Mms-Test og Medicinsk Udstyr, Optisk Fiber, LAN og få Adgang til Netværket Industri og Militære Applikationer Specifikation:

Parameter tabel: Beskrivelse

Enhed

Tilstand

Værdier

Return Loss

dB

PC

≥50

dB

APC

≥60

Dæmpning Nøjagtighed

dB

1dB-10dB

dB

11dB-20dB

Drift Bølgelængde

nm

SM

1200,1600 eller 1310,1550

nm

MM

850, 1300

Polarisering Afhængige Tab

dB

/

≤0.2

Maksimal Indgangseffekt

mW

/

200

Driftstemperatur

°C

/

-40 til +80

Produkt Billeder:

Oprindelse KN(Oprindelse)
Fiber Type Single Mode
Drift Bølgelængde(nm) 1260-1650
Model-Nummer Fiber Attenuators
Dæmpning(dB) 0dB til 25dB
Test Bølgelængde(nm) 1310/1550
Mærke YOUYSI
Stik Type FC/UPC

Skriv en anmeldelse

5pcs FC/APC-FC/UPC Kvinde til Mand Fiber Attenuators Hybrid Fiber Adapter 0-20dB

5pcs FC/APC-FC/UPC Kvinde til Mand Fiber Attenuators Hybrid Fiber Adapter 0-20dB

Forbindelse